Fototapety do łazienki – realna opinia z życia wzięta

Fototapety do łazienki – realna opinia z życia wzięta Large Image

Description

Kilka lat temu miałam pomysł na łazienkę w swoim mieszkaniu. Jedni odradzali, a inni chwalili. Pomimo różnych opinii postanowiłam sprawdzić na własnej skórze i zamówiłam taką fototapetę do łazienki. Pomyślałam, że kto nie próbuje, ten szampana nie pije 🙂 i okazało się, że miałam rację. Łazienka stała się moim ulubionym pomieszczeniem w całym domu i kąpałabym się co chwilę 🙂 Fototapeta jest piękna i do dzisiaj trzyma się dzielnie ściany. Mam więc kilka rad, które sprawią, że mój zachwyt będzie dla innych ścieżką do dobrej fototapety w łazience.

Jaki wybrałam materiał na fototapetę w łazience

Miałam szczęście, że trafiłam na Pana Piotra w sklepie www.dekoracjenawymiar.pl a może tam wszyscy tacy zorientowani, tego nie wiem bo do teraz jak mam ochotę na jakąś drukowaną dekorację, to piszę tylko z nim. Pierwsza rozmowa dotyczyła materiału. Montowałam fototapetę na ścianie w łazience, która stykała się z wanną. Tak więc była obawa, czy wytrzyma wilgoć. Okazało się, że są różne podłoża do druku fototapety, które wytrzymują parę wodną, lub wręcz wodę. Fototapety winylowe można montować nawet na ścianie w kabinie prysznicowej. Nota bene taką radę udzieliłam koleżance, która chciała jakiś dekor pod prysznicem i okazało się, że trwałość fototapety winylowej sprawdza się na dowolnej ścianie w łazience. Tutaj uwaga od Pana Piotra: zachęcam do wybrania na fototapetę do łazienki czystego winylu bez dodatków np papieru lub flizeliny, gdyż mogą podmakać, a czysta okładzina winylowa jest materiałem sztucznym i może leżakować w wodzie.

Czym naklejałam fototapetę w swojej łazience

Użyłam kleju, który nadal jest na rynku – Metylan Extra. Oczywiście najpierw zagruntowałam ścianę, a wcześniej ją oczyściłam z kurzu. Później ścianę posmarowałam Metylanem (klejem) i docisnęłam suchą fototapetę i zonk. Tapeta krzywo naklejona. Oderwałam ją szybko i umyłam tylną stronę. No i znów okazało się, że tapeta jest idealna do łazienki. Po prostu umyłam fototapetę z kleju i śladu nie było. Faktycznie jest wodoodporna. Znów klej na ścianę i tym razem już z pomocą koleżanki równiutko ułożyłyśmy fototapetę na ścianę. Jeszcze gładzenie, aby wypchnąć bąbelki i fototapeta wisi do dnia dzisiejszego.

© Copyrights 2022 DekoroTeka

Powered by WordPress · Theme by Satrya