fototapety o kolorze czarno-białym

fototapety o kolorze czarno-białym Large Image

Description

Fototapety black and white to rodzaj fototapety pasujący do każdej niemalże przestrzeni mieszkalnej z tego względu, że współtworzą kompozycje całej aranżacji wnętrza uzupełaniając je o ciekawy element nie ingerując w nie zbyt mocno.

Ograniczenie barwne do dwóch kolorów przeistaczających się w ewentualne przejścia tonalne z bieli poprzez szarość dochodzącą do czerni powodują iż wzory pozostawione w tej kolorystyce nabierają wiele stylowości, poprzez skromność oraz wysmakowany gust w nasyceniu kolorystycznym. Wyszukane wzory świetnie będą więc komponować się niemalże w każdej przestrzeni nadając ścianie w salonie wymarzony przez nas efekt. Charakterystyczne dla tej kolorystyki jest to, że wydobywa kompozycje poprzez podkreślenie cieni czy tez faktury danych przedstawień.

maki-polne

Szczególnie urokliwie sprawdzają się na ścianę w salonie przedstawienia maków polnych. Umieszczone na największej ścianie w tym pomieszczeniu wniosą przestrzeń poprzez różnorodne nagromadzenie kielichów kwietnych oraz migających w oddali długich, cieniutkich łodyg, które chyboczą się na wietrze. Delikatne światło migające w przestrzeni które jednocześnie ślizga się po płatkach kwiatków tworzy dynamizm tej kompozycji nadając jej energii.

brzozowy-gaj-drzewa-brzozy

Wrażenie przestrzenności nada fototapeta czarno biała brzozowy gaj poprzez różnorodne natężenie światła uchwyconego w tym przedstawieniu lasku. Jest to kompozycja delikatna, stworzona z nagromadzenia, pionowo pnących się drzew w skupisku. Duża ilość bieli skupionej w tej grafice skomponowanej w przestrzeni poprzez dynamiczne plamami tworzy ciekawe zestawienie które wspaniale sprawdzi się w kuchni jako panoramiczne wykończenie aranżacji przestrzenni pomiędzy blatem kuchennym a okapem.

fototapety-czarno-biale

Industrialnego a więc równocześnie nowoczesnego charakteru wniesie fototapeta o temacie nocne życie. Jest to przestawienie z uchwyceniem piękna świateł rzucanych na budynek oszklony przez sztuczne lampy w nocy. Ciekawa bryła na planie pierwszym dynamizuje przestrzeń swym zygzakowatym kierunkiem. Ukazane na drugim planie budynki w perspektywicznej w oddali

nadarzą przestrzeni pomieszczeniu. Różnorodność kontrastowa poprzez zestawienie palących się świateł w oknach a tych zgaszonych tworzą silnie kontrastowy wzór. Spotęgowane jest to również dynamizmem powstałym poprzez ruch uliczny samochodów nadający całości pędu.

Bardzo dobrze sprawdzi się jako dekoracja w pokoju młodzieżowym.

wieza-eiffla-paryz

Bardzo wyraźnie w dziale  fototapety czarnobiałe wyrużnia się ukazany wizerunek najsłynniejszej rzeźby świata – a mianowicie wieży Eiffela, która idealnie pasuje do sypialni. Gdzie solidna bryła pnącego się metalowego kolosa stwarza ten wzór konkretnym. Wiele przestrzeni nadaje wieża poprzez różnorodne natężenie planów, ujętej z bliska faktury wieży a zdarzeń w oddali które stają się już zamglonym marą senną . Fototapeta z tym wzorem powiększa optycznie wnętrze poprzez pnącą się ku górze z odciętą w kadrze wieżą. Świetnie sprawdzi się w białych oraz czerwonych wnętrzach podkreślając te barwy.

© Copyrights 2022 DekoroTeka

Powered by WordPress · Theme by Satrya