Obrazy w salonie

Obrazy w salonie Large Image

Description

obraz miasto do salonu - aranżacja nowoczesnego wnętrza Dla ułatwienia i rozróżnienia, przed przystąpieniem do dekorowania, powinniśmy uświadomić sobie, że nasze mieszkanie lub dom, posiada integralne strefy dostępu. Niektóre pomieszczenia będą naszym azylem do którego zaprosimy jedynie domowników, a inne będą stanowiły funkcję publiczną  – do której dostęp będzie otwarty dla gości.

Pamiętajmy o strefach dostępu naszego mieszkania.

Strefą intymną jest niewątpliwie sypialnia. Nasz azyl, miejsce w którym możemy zapomnieć o konwenansach. Sypialnia kojarzona jest zazwyczaj z najprzyjemniejszymi chwilami. Taką przestrzeń wypełniamy tym co lubimy. Niezależnie od rodzaju dekoracji oraz jej motywu w sypialni możemy umieścić jej każdy rodzaj.
Na przeciwległym biegunie do sypialni znajduje się salon. Nasze portfolio, miejsce spotkań z przyjaciółmi, miejsce w którym przyjmiemy ważnych gości. To w salonie spotkamy się z nauczycielką naszego syna. W salonie przyjmiemy ubezpieczyciela, projektanta naszego ogrodu, lekarza. Salon musi spełniać funkcje reprezentacyjne i pamiętając o tym fakcie dobieramy do niego odpowiedni rodzaj dekoracji. Najprostszą w montażu formą są obrazy do salonu. Starannie wykonane na naturalnym płótnie i z odpowiadającym wystrojowi motywem obraz stanie wzbogaci przestrzeń, nobilitując jej rangę.

Jaki rozmiar obrazu wybrać do salonu.

Obraz nie może być za duży ani za mały. Najkorzystniej szerokość ściany podzielić na trzy równe części. Jeżeli odstęp między środkowymi częściami wynosi mniej niż 120 cm, ale więcej niż 80 cm możemy wybrać obraz o szerokości 120 cm, jeżeli odległość jest większa zastanówmy się nad obrazem kaskadowym, który składa się z kilku elementów lub dwoma obrazami – dyptykiem.obraz wieloczęściowy do salonu

Jaki motyw na obrazie wybrać do salonu.

Temat obrazu powinien komponować się z przeznaczeniem pomieszczenia oraz istniejącym wystrojem. Mając do dyspozycji salon nie powinniśmy uzupełniać jego przestrzeni wzorami dziecięcymi, łazienkowymi, kuchennymi. Obraz z kawą pozostawmy dla dekorowania kuchni, wizerunek ławki na której ułożono ręczniki i świeczkę dla łazienki, a księżniczkę i zamek do pokoju dziecięcego. Wzorów, które spełnią wymagania salonu jest bardzo wiele. Zaczynając od wzorów abstrakcyjnych, których urok wynika z impresji, zabawy kolorem, światłem i linią, a kończąc na reprodukcjach znanych obrazów. Popularnymi wzorami do salonu będą niewątpliwie perspektywy związane z naturą lub architekturą. Szerokie kadry z jeziorami, morzem, wydmami, łany słoneczników, orchidee, storczyki w sposób naturalny zaadoptują się do wnętrz tradycyjnych. Wzory z uchwyconym życiem wielkich miast: Nowego Jorku, Barcelony, Paryża umieścimy we wnętrzach nowoczesnych.

© Copyrights 2022 DekoroTeka

Powered by WordPress · Theme by Satrya