Obrazy w stylu art deco powracają do łask

Obrazy w stylu art deco powracają do łask Large Image

Description

Chociaż czasy świetności art deco przypadały na okres 20-lecia międzywojennego to w ostatnich latach znów wraca do łask. Nie można powiedzieć, że styl ten się zestarzał. Wręcz przeciwnie – przeżywa on swoją drugą młodość.

Historia dekoracji art deco

Nazwa stylu wywodzi się oczywiście z Francji. Jest to połączenie słów art (sztuka) i decoratif (dekoracyjny). Był to sprzeciw na brak dyscypliny przestrzennej typowej dla tamtych lat. Próbowano stworzyć coś na wzór starych stylów, jednocześnie nie oglądając się za siebie i wprowadzając nowe elementy. 

Twórcy art deco przykładali dużą wagę do perfekcji w wykonaniu. Stąd zdobienia ze złoconego brązu, hebanowe meble czy elementy z kości słoniowej. Dekoracje były drogie i niedostępne dla szarego człowieka, stąd przekonanie, że jest to styl elitarny. Mimo tego stawiano na prostotę i piękna szukano nie w wymyślnych kształtach a w funkcjonalności przedmiotów.

Udekoruj mieszkanie w stylu art deco

fototapety art deco

Dekorując swoje cztery ściany na styl art deco, należy pamiętać o jasnych, żywych kolorach i prostocie przedstawionej na obrazach. Świetnie sprawdzą się także fototapety z ornamentem proponowane przez sklep https://agatonstudio.pl/90-fototapety-z-ornamentem. Te łączące prostotę i finezję dzieła idealnie wpasują się jako dekoracje domów miłośników art deco. Dzięki nim możemy poczuć elitarność, która biła od tych, którzy w latach 1919-1939 mogli pozwolić sobie na urządzenie wnętrza w tym stylu.

Mimo iż w latach 30 ubiegłego wieku, art deco zaczęło być wypierane przez bauhaus, to zawsze miało swoich zwolenników, co widać do dziś. Pewnym jest także, że moda lubi wracać i tak jak ludzie ponownie zaczęli interesowac się muzyką lat 60-70′, tak i moda na art deco zaczęła wracać do europejskich domów.

© Copyrights 2022 DekoroTeka

Powered by WordPress · Theme by Satrya