Oklejanie drzwi – porady

Oklejanie drzwi – porady Large Image

Description

naklejka na szafę

Ważne informacje! Naklejki na drzwi np. takie http://agoteka.pl/naklejki-na-drzwi mogą być przyklejane jedynie na płaskie drzwi. Chropowatość powierzchni będzie widoczna na licu naklejki, a zatem jeżeli decydujemy się na oklejanie drzwi, które mają strukturę musimy się liczyć z tym, że w znacznym stopniu struktura będzie widoczna  na naklejce. Wyjaśnijmy dlaczego tak się dzieje. Naklejka bardzo ściśle przywiera do powierzchni. Wypełnia nierówności, a zatem nierówności nie zostaną zamaskowane. Najlepsze do oklejenia będą drzwi płaskie z płyty meblowej. Całkowicie eliminują oklejanie drzwi z przetłoczeniami. Takich nierównych drzwi nie okleimy w domu. Można je okleić, ale wymagane są do tego specjalistyczne narzędzi oraz wiedza i praktyka.

naklejka na szafę z zegrame

Popularność naklejek przy dekorowaniu szaf wnękowych wynika prawdopodobnie z faktu, że najczęściej wykonywane są one z gładkiej płyty meblowej do której najłatwiej umocować naklejkę. Dodatkowo naklejki na szafę, a dokładniej wzór, który znajduje się na naklejce będzie widoczny w całości, gdyż rzadko się zdarza aby szafa lub drzwi były zasłaniane przez fotel lub inne meble, dlatego efekt dekoracyjny będzie najpełniejszy właśnie przy szafie i drzwiach. Polecane wzory, które można zastosować jako naklejki na szafę zobacz tutaj: http://agoteka.pl/naklejki-na-szafe Naklejki są dopasowywane do wielkości drzwi, a zatem niczego nie trzeba będzie docinać oraz maskować.

Naklejka na drzwi z makiem

Ważna uwaga przy decydowaniu się na naklejkę. Niezależnie od tego, czy będą to drzwi szafy, czy drzwi wejściowe (wykluczamy drzwi w szafie wnękowej z okuciami) nie należy naklejać dekoracji na boczną krawędź płyty. Miejsce styku krawędzi jest zazwyczaj grubości około 2 cm co powoduje, że naklejka będzie narażona na duże naprężenia wynikające z załamania na krawędzi i jednocześnie będzie miała bardzo małą powierzchnię klejącą. Tym samym w przypadku drzwi wewnętrznych oraz drzwi wiszących w szafach, powierzchnia boczna nie powinna być oklejana.

© Copyrights 2022 DekoroTeka

Powered by WordPress · Theme by Satrya