Wenecja w twoich czterech ścianach

Wenecja w twoich czterech ścianach Large Image

Description

Wiele osób marzy o podróży do Wenecji. To piękne, włoskie miasto położone nad Adriatykiem przyciąga turystów z całego świata. Każdy chce zobaczyć wenecki karnawał, przywdziać tradycyjną wenecką maskę, przepłynąć się gondolą czy wodnym tramwajem – vaperetto. Ze względu na swoją architekturę oraz nietypowe położenie, znajduje się ona na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

fototapeta wenecja

fototapeta wenecja

Fascynacja Wenecją doprowadziła do tego, że wizerunek miasta wykorzystywany jest przez wielu dekoratorów wnętrz. Na jej planie można zdziałać prawdziwe cuda, zwłaszcza urządzając mieszkanie w klasycznym stylu.

Tego typu dekoracje mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i wyobraźnię. Oglądanie weneckich gondoli odpręża i daje poczucie lekkości, o której marzymy wracając po całym dniu spędzonym w pracy. W tym włoskim mieście, które najdłużej na świecie pozostawało republiką, ciężko znaleźć samochody, a głównymi środkami transportu są gondole i właśnie vaperetto.

obraz wenecja

obraz wenecja

Dla zakochanych w weneckiej architekturze ważnymi dekoracjami są na przykład fototapety z bazyliką św. Marka czy Pałac Dożów. Wielbiciele sztuki w swoich czterech ścianach umieszczają obrazy przedstawiające weneckie maski, czy operę Teatro La Fenice. Chcąc odpowiednio urządzić mieszkanie, wyberając Wenecję praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele pomysłów na fototapety czy obrazy z Wenecją można znaleźć na stronie: https://agatonstudio.pl/124-fototapety-wenecja

© Copyrights 2022 DekoroTeka

Powered by WordPress · Theme by Satrya